ORGANIZACIJA NASTAVE NA DALJINU

Autor: Stanka Pupić, 13. 3. 2020.

Poštovani učenici i roditelji,

od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. u Školi se neće održavati nastava.

Odlukom Vlade RH i MZOS-a od ponedjeljka 16.ožujka nastava će se izvoditi na daljinu.

MZOS će u suradnji s HRT-om na 3.programu emitirati nastavu za učenike razredne nastave u sljedećim terminima:

razred termin
1. razred OŠ   početak u 8.00 sati
2. razred OŠ  početak u 10.00 sati
3. razred OŠ  početak u 13.00 sati
4. razred OŠ  početak u 15.00 sati

Za učenike predmetne nastave svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu od 4 do 5 sati na dan. Dodatno, Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 do 14 h. Nastava će se održavati od tri do pet školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-a, Škole za život i stranicama Carneta.

PREDMETNA NASTAVA:

Učenici predmetne nastave pratit će nastavu putem platforme/aplikacije Yammer.

Za navedeno je potreban smartphone, tablet  ili računalo.

Aplikacija je dio programa Office365 i njoj se pristupa korisničkim (Carnet) e-mailom i pripadajućom zaporkom (podatci identični za prijavu u sustav e-Dnevnika).

Prilikom prve registracije potrebno je pristupiti aplikaciji u skladu sa sljedećim uputama:

Prije prijave u Yammer, učenici se  prijavljuju u Office365 sustav.

Prijava na Office365 portal moguća je putem sljedeće poveznice:

U gornjem desnom kutu potrebno je odabrati "Prijava", potom "AAI@EduHr" prijava te upisati korisničko ime i lozinku. Nakon prijave na navedeni portal, potrebno je potvrditi uvjete korištenja te odabrati opciju "Odvedi me na Office365". Tada će u popisu aplikacija biti vidljiv i Yammer te će mu korisnici moći pristupiti.

Nakon registracije i prvog pristupa aplikaciji Yammer učenici će biti dodani u virtualne učionice koje će oformiti razrednici.

Potrebno je sve predradnje učiniti tijekom vikenda kako bi učenici od ponedjeljka mogli biti uključeni u virtualne učionice.

Razrednici i predmetni učitelji slat će učenicima viših razreda putem virtualne učionice nastavne sadržaje, upute i materijale za rad.  Prisutnost učenika na nastavi pratit će se kroz njihove aktivnosti u „virtualnom razredu“.

Nastavne sadržaje za predmetnu nastavu emitirat će i Sportska televizija u razdoblju od 8 – 14 sati.

Redovito pratite web stranicu Škole!

Stanka Pupić, ravnateljica

« Svibanj 2024 »