Posjet Krapini

Autor: Tatjana Horvat, 14. 11. 2016.

Učenici petih razreda s učiteljicama posjetili su Krapinu.

IZVJEŠĆE NAKON PROVEDENE TERENSKE NASTAVE

Učenici petih razreda u pratnji svojih razrednica Nade Perice, Marine Mihaljević-Karamatić, Kristine Velkavrh Markić i  Snježane Begić 4.11. krenuli su Samoborčekom prema Zagorju.

Izlet je bio zanimljiv o čemu svjedoči kratko izvješće zadovoljnih učenika i njihovih učiteljica:

Vozeći se autocestom prema Zagorju uživali smo u pitomom krajoliku. Došavši u Krapinu najprije smo posjetili Trški vrh, gdje smo obišli crkvu Majke Božje Jeruzalemske s čudotvornim Marijinim kipom. Kip se čuva u jednoj od najljepših baroknih crkava u Hrvatskoj. Potom smo se uputili prema poznatom turističkom lokalitetu Krapini. U Muzeju krapinskog pračovjeka uz pratnju stručnih vodiča pogledali smo film o krapinskim neandertalcima.  Saznali smo kako je nastao naš planet i o životu na zemlji prije nekoliko milijuna godina. Bilo je vrlo zanimljivo.

Oduševili su nas izložbeni eksponati krapinskog čovjeka kao što su kosti, oruđa, oružja… Mogli smo se uživjeti u priču o pračovjeku iz davne prošlosti, a jednako dojmljiva bila je šetnja po Hušnjakovu brdu gdje smo doživjeli ambijent u kojem je živio krapinski pračovjek.

Nastavak putovanja vodio nas je prema Klanjcu i Zelenjaku kako bismo obišli jedinstveni spomenik himni „Hrvatska domovina“. Pjesnik Antun Mihanović je u prekrasnoj prirodi  bio nadahnut te je spjevao himnu Lijepoj našoj. Na seoskom gospodarstvu „Stara vodenica“ ručali smo, a zatim se zabavili uživajući u igri i malom zoološkom vrtu.

Na putu kući učiteljice su nam podijelile zadatke vezane uz terensku nastavu.

Prema planu terenske nastave ostvarena je korelacija nastavnih sadržaja hrvatskog jezika, matematike, tehničke kulture, vjeronauka, povijesti, prirode i likovne kulture, te njezin cilj – upoznati kulturne vrijednosti grada Krapine.

U prilogu možete pogledati fotografije s terenske nastave!

« Ožujak 2024 »