Videokonferencija - Putujemo u London i Rim

Autor: Veronika Skrivanek, 5. 2. 2015.

Učenici produženog boravka 2.b razreda sudjelovali su u videokonferenciji s učenicima 4.a i 4.b razreda Osnovne škole Grgura Karlovčana iz Đurđevca.

Cilj videokonferencije bio je upoznati učenike s glavnim gradovima Italije i Engleske, Rimom i Londonom, te njihovim znamenitostima. Učenici su prije videokonferencije sudjelovali u izradi brošure koju smo onda predstavljali jedni drugima.

Nakon pozdrava učenici 2.b razreda PB predstavili su Rim i njegovih pet znamenitosti. Učenici su u parovima čitali o svakoj znamenitosti i to tako da bi jedan učenik pročitao o znamenitosti na talijanskom jeziku, a nakon toga bi drugi preveo na hrvatski jezik. Dok su parovi prezentirali znamenitosti, učenicima iz Đurđevca prikazana je stranica brošure o toj znamenitosti koju su učenici izradili. Učenici su predstavljali: Vatikan, Colosseum, Villa Borghese, Via del Corso i rijeku Tiber.

Učenici 4.a i 4.b razreda su na isti način predstavljali London i njegovih pet znamenitosti. Brošura učenika OŠ Grgura Karlovčana bila je rezultat jednomjesečnog projekta o Londonu.

Nakon prezentacija uslijedio je kviz. Dok su učenici jedne škole postavljali pitanja, drugi su pjevali pjesmicu i lovili učenike u „mostu“. Oni učenici koji su ostali u mostu, trebali su odgovoriti na pitanja učenika druge škole. Učenici OŠ Grgura Karlovčana pjevali su pjesmicu London Bridge is Falling Down, a učenici naše škole pjesmicu Pioggia

Na kraju naše druge videokonferencije pozdravili smo jedni druge pozdravima na engleskom i talijanskom. Bye i Ciao do sljedećeg puta!

Učiteljica Ivana Kujundžić