Škola i roditelji zajedno u akciji Radujte se

Autor: Stanka Pupić, 13. 2. 2021.

Škola i roditelji zajedno u akciji Radujte se

Škola i roditelji zajedno u oblikovanju učenika koji ne mora biti odličan đak, ali može postati odličan čovjek!“,stav je koji nas potiče kako bismo ustrajali u aktivnostima koje naše učenike i učenice vode upravo u tom smjeru.

Tijekom prosinca, u našoj se Školi, u sklopu projekta Radujte se, provela humanitarna akcija usmjerena prema Domu za starije i nemoćne Dubrava. Akcija je zamišljena kao posjet i božićno darivanje 130 štićenika Doma. Zahvalni smo i sretni jer je akcija, usprkos teškim vremenima koja živimo, uspješno ostvarena.

Da bismo uspjeli u akciji i složili lijepe darove, bila je potrebna pomoć svih vas koja, ni ovoga puta nije izostala. Prikupile su se neočekivano velike količine higijenskih potrepština i slatkiša pa se složilo oko 220 darova. U akciju se uključila i Tvornica čarapa Miro koja je donirala 100 pari čarapa te Alfa izdavačka kuća sa 120 rokovnika. Donacijom Hrvatske katoličke misije dobili smo 120 Biblija, vjerske kalendare i krunice. U darove smo dodali mnoge dječje radove: ukrasne kutijice, božićne ukrase, krunice, anđele i obveznu čestitku. Nabavci i ukrašavanju kutijica rado se priključila nekolicina mama učenika 2. a.

Posjet Domu realiziran je 21. prosinca u jutarnjim satima. Učenici i učenice 2. a razreda, koji su ujedno i inicijatori projekta Radujte se, njihova učiteljica, ravnateljica, vjeroučiteljice i nekoliko roditelja odnijeli su darove i družili se sa štićenicima, osobljem i ravnateljicom Doma. Djeca su pripremila  nekoliko božićnih pjesama pa su ih svi zajedno otpjevali ispred Doma gdje su se i predali darovi. Bilo je to veselo i dirljivo iskustvo koje ćemo svi dugo pamtiti.

Ostatak od 20 darova doniran je Zajednici Arka (zajednica osoba sa i bez intelektualnih teškoća), a 70 preostalih darova uručili smo ravnateljici Doma za starije osobe Medisal. Svi su bili jako sretni i zahvalni.

Kada daješ milostinju - neka ti ne zna ljevica što čini desnica, da tvoja milostinja bude u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti!“

Ovaj članak nije zbog hvale ili samohvale već zbog ohrabrenja koje šaljemo jedni drugima ovakvim akcijama i zajedništva koje nam vraća vjeru u čovječnost, a našoj djeci pokazuje put kojim postaješ „odličan čovjek“.